Под тепетата / Регион

Охранители и полицаи спипаха въоръжени обирджии

ПЛОВДИВ Парашкева ИВАНОВА, 17 Март 2010; 07:57

Двама бандити ударили денонощен магазин на Сточна гара

Патрул на „Алфа СОТ" е заловил въоръжен мъж секунди след грабеж в денонощен магазин на Сточна гара. Екшънът се разиграл около полунощ на ул. „Александър Пеев". Дежурните сотаджии обикаляли обектите, когато един от гардовете Делко Велчев видял подозрителен мъж, завардил входа на магазин за цигари и алкохол. Секунди по-късно от магазина изскочил друг мъж с шал, шапка и качулка, който в едната си ръка държал пистолет, а в другата картонена кутия. Двамата си плюли на петите и избягали в посока Централна гара, а сотаджиите тръгнали след тях.

Другият охранител Борис Вълчев дал газ и настигнали бандитите. Велчев изскочил от колата и извикал на въоръжения да спре и да легне на земята, но той продължил да бяга. Държал ръката си зад тялото и насочил пистолет към сотаджията. Гардът обаче се оказал по-бърз. Настигнал го и го спънал. Бандитът паднал, изпуснал пистолета и картонената кутия, пълна с пари. Междувременно Борис Вълчев подал сигнал в полицията и на място пристигнали три патрула от Второ РПУ, които блокирали района. Полицаите арестували обирджията, а малко по-късно съучастникът му бил открит в района на автогара „Север" и задържан. И двамата са стари познайници на ченгетата. Пистолетът у 24-годишния Борислав Добрев е бил газов, а в кутията имало 300 лева  -  дневният оборот на павилиона.

Нападенията в денонощни магазини от началото на годината рязко се увеличиха. От полицията съветват собствениците на обектите да вземат необходимите мерки за охрана и да не оставят големи суми в касите през нощта.

 

 

 

Коментари

Все още няма коментари.

Кирилица: ...

Реклама

Видео (ТВ Европа)

Реклама

Галерия на деня

Реклама

Редакторски

А ти кой си бе, Киро?

Любомир МИНЧЕВ
11 Август 2010; 12:44

Вчера Кирил Рашков дерибействаше и на гробището. А само трябваше да отговори на нормален журналистически въпрос. Рашков се държал нагло, както обикновено правят някои престъпници, спипани натясно. Изобщо не става дума за паметта на хората, за които господин Рашков иска да построи нещо. Напротив, заради тяхната памет и на тези в гробното поле наоколо са нужни тишина и смирение.

Реклама

Говорилня

Последни действия

Анкета

Реклама

Малки обяви
Обяви Пазарджик
Валутен пазар
  • EUR:1.95583 
  • CHF:1.50137 
  • GBP:2.39260 
  • USD:1.54087 
Времето
  • сега: 10 Спокойно (вечер)
  • днес: 14 / 27 Слънчево
  • утре: 17 / 24 Частично облачно (ден)
Вицове

Виц на деня: Нов виц

Иванчо тъкмо започнал да излиза с Марийка и след седмица срещи, тя му казала:
- Иванчо довечера ела у нас, няма да има никой. Иванчо отишъл и се оказало, че наистина нямало никой...