3 задължителни стъпки, след като не получите работата

Изпипали сте в детайли резюмето си и сте го изпратили на точния човек. Прикачили сте и мотивационно писмо. Получили сте обаждане. Били сте перфектни на интервюто. Получили сте добри отзиви. Изпратили сте благодарствено писмо след всяко интервю, на всеки интервюиращ. Били сте тактични и учтиви. Казали са ви, че сте сред финалистите. Човекът от „Човешки ресурси” ви е казал, че именно вас търсят... И въпреки това, работата я е получил някой друг.

След всички тези усилия, чакане и чудене! След весел разговор с рецепциониската заради честите ви посещения и едва ли не вече роднинските ви връзки. След като сте се запознали с няколко души от управителното тяло. След изричането на думите от човека от „Човешки ресурси”... Да, определено сте разочаровани, но независимо какво ви се върти в главата, нищо не е било напразно.

Какво ще направите, за да повишите шансовете си за извличането на ползи от тази привидна загуба?

Ето три неща, които трябва да направите, когато изпуснете желана позиция, препоръчва profit.bg .

1. Бъдете милостиви Да, вие очевидно сте най-добрият кандидат, поне доколкото ви е известно. Вероятно и част от хората, които са ви интервюирали, са на същото мнение. Но решението е взето, независимо колко трудно е било. Сега е време да благодарите още веднъж на всички, които са взели участие в избора.

 

 

2. Бъдете посредник, ако можете Ако по време на разговорите интервюиращият е дискутирал информация, която е търсел или която го е вълнувала, можете да използвате това в своя полза. Ако той иска да се свърже с човек, който е по-опитен от него и от вас, и вие познавате такъв, можете да ги запознаете. Невинаги се отваря такава възможност, но ако вашият случай е именно такъв, използвайте го.

 

3. Оставете вратата отворена Част от оставянето на вратата отворена представлява отправянето на последна благодарност за възможността да кандидатствате за позицията и времето, което ви е било отделено, а също така и усилието ви да помогнете, като предоставите ценен контакт на интервюиращия. Но най-важното е да изкажете желанието си. „Ако се отвори нова свободна позиция, или пък кандидатът, който сте наели, не отговори на очакванията ви, ще съм Ви благодарен, ако ми предоставите нова възможност да кандидатствам за позицията”. Тези думи могат да оставят дълготраен спомен за вас и да провокират вие да сте първият човек, на когото фирмата ще се обади при нова отворена позиция./Марица.бг

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?