2 000 бултраси на Ботев - Пирин (Разлог)

Пловдивският Ботев постигна най-изразителната си победа от началото на лятната подготовка. "Канарчетата" разгромиха с 4:0 втородивизионния Пирин (Разлог), а срещата се игра пред около 2 000 зрители на централния терен на базата в "Коматево".

Точни за "жълто-черните" бяха Божидар Васев, Мариян Огнянов, Станислав Дрянов и Милен Гамаков.

Ботев започна с Валентин Галев на вратата, в защита действаха Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов и Лазар Марин. Пред тях в халфовата линия Петър Пенчев заложи на Божидар Васев и Лъчезар Балтанов, по крилата стартираха Нико Варела и Даниел Генов. Зад Димитър Алексиев, който стартира на върха на атаката, застана Мариян Огнянов.

"Канарчетата" контролираха изцяло случващото се на терена, но през първата част трудно стигаха до сериозни голови положения. Първата добра ситуация се откри пред Божидар Васев, който в 13-ата минута се озова очи в очи с вратаря на Пирин, но вместо да стреля се засуети и потърси подаване, което бе пресечено. В 21-ата минута три от новите попълнения организираха опасна атака. Даниел Генов намери Нико Варела, който с едно докосване центрира в наказателното поле на "зелените", но пасът бе дълъг за Димитър Алексиев и той се размина с кълбото.

В 27-ата минута Варела центрира от корнер, топката бе избита, но попадна отново в краката на уругваеца, който при повторния си опит намери Пламен Николов, а защитникът от няколко метра пропусна. В 39-ата минута Божидар Васев получи кълбото на границата на наказателното поле и с красив удар откри резултата - 1:0.

На почивката в състава на Ботев бяха извършени четири смени. Терена напуснаха Валентин Галев, Лазар Марин, Даниел Генов и Димитър Алексиев, а на тяхно място се появиха Михаил Иванов, Филип Филипов, Милен Гамаков и Александър Колев.

През втората част "жълто-черните" доминираха тотално и за разлика от първите 45 минути създадоха куп положения пред противниковата врата. Още в първите секунди Нико Варела навлезе в наказателното поле и шутира, но кълбото се отклони от защитник и излезе в корнер. В 49-ата минута "канарчетата" стигнаха до втори гол. Мариян Огнянов получи топката в наказателното поле и се опита да прехвърли вратаря, но кълбото се озова в Александър Колев и той върна към Огнянов, а седмицата с удар под гредата покачи на 2:0.

В 56-ата минута Филип Филипов проби отлично по левия фланг и пусна към Божидар Васев, който овладя и стреля от 10 метра, но прати топката над вратата. В 61-ата минута играещият с №8 Васев бе отново близо до втория си гол, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Пирин от Мариян Огнянов, но стреля в тялото му и кълбото излезе в корнер.

След това положение в "жълто-черния" тим бяха извършени нови четири смени. Терена напуснаха Радослав Терзиев, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов и Мариян Огнянов, а в игра се появиха Владимир Айтов, Християн Казаков, Серкан Юсеин и Станислав Дрянов. Единствено Йордан Христов, Пламен Николов и Нико Варела изиграха пълни 90 минути.

В 68-ата минута Йордан Христов навлезе в наказателното поле и шутира, но ударът на капитана бе отразен от вратаря. В 73-ата минута Християн Казаков стреля от воле от 5-6 метра, а стражът на гостите отново се намеси отлично и спаси. В 75-ата минута Нико Варела центрира отдясно, а Станислав Дрянов от 10 метра от движение прати топката в мрежата на гостите за трети път.

В 79-ата минута Милен Гамаков също записа името си сред голмайсторите. Станислав Дрянов проби по десния фланг и центрира към Гамаков, който си спря топката и с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратаря за 4:0. В следващите минути "жълто-черните" реализираха нови два гола, но те бяха отменени със спорни засади.

Първо в 81-ата минута Нико Варела бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, преодоля го и вкара на празна врата, но страничният съдия дигна флага за засада. След нови 120 секунди Казаков също прати топката в мрежата, но и това попадение бе отменено заради засада. В 88-ата минута Серкан Юсеин пробва удар от 25 метра ,който бе уловен от вратаря. Последната добра възможност в срещата се откри пред Александър Колев, който засече с глава центриране на Йордан Христов, но стражът се намеси отлично и спаси.

Следващата контрола на Ботев е на 7-ми юли (вторник) срещу Славия. Двубоят е от 18:00ч. и ще се играе на стадиона в Ракитово.