1:0! Велика победа на Лудогорец!

Лудогорец грабна велика историческа първа родна победа в Шампионската лига. Орлите надвиха Базел с 1:0 с гол на Минев след далечен шут в последната 90-та минута и хвърлиха в делириум националния стадион Васил Левски и футболна България. В 18-та минута Марселиньо пропусна чисто положение с глава, малко след това Дие бе изгонен за груб фаул и Базел довърши мача с 10 човека. Българският шампион игра геройски до края, търсеше победата срещу организираната и сгъстена отбрана на швейцарския тим. След почивката пред вратата на Базел вреше и кипеше, резервата Хамза можеше да отбележи, но пропусна от удобна ситуация. В самия край защитникът Минев донесе заслужената радост. В другия мач от групата Реал удари като гост Ливърпул с 3:0 с един гол на Роналдо и два на Бензема. Това отваря шансове на орлите дори за второто място. В момента Лудогорец, Базел и Ливърпул имат по 3 точки, като нашите са с най-добра голова разлика от трите отбора.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 1:0