Изгонен от Локо донесе трите точки на благоевградчани
18.02.2017   |   17:06
Прочетена: 400   |
Коментари: 0

Безумно слаб Левски загуби с 0:1 гостуването си на Пирин. Тимът на Елин Топузаков изнесе бездарна продукция и можеше да инкасира значително по-изразително поражение. Пропуски на Даниел Младенов през първата част обаче лишиха благоевградчани от по-значим успех.

Иначе изгоненият от Локомотив Аймен Суда донесе победата на "орлетата" в дебюта на Милен Радуканов начело на тима. Тунизиецът се разписа в средата на второто полувреме и донесе ценните три точки за своя отбор.

През първата част на терена имаше един отбор - този на Пирин. "Орлетата" владееха значително повече топката и не спираха да атакуват вратата на "сините".

Даниел Младенов на три пъти имаше шанс да се разпише във вратата на Боян Йоргачевич, но след два от ударите му топката излезе в аут, а веднъж и сръбския страж показа класа и се намеси.

От своя страна тимът на Левски не показа абсолютно нищо в предни позиции и не застраши по никакъв начин вратата на Макенджиев.

След почивката "сините" опитаха да променят представянето си и започнаха да играят по-агресивно. В 60-ата минута Бабатунде Адениджи се отчете с фрапантен пропуск. Нигерийският нападател остана очи в очи със стража на благоевградчани след груба грешка в отбраната на Пирин, но стреля нескопосано и прати топката в аут.

Само четири минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Влезлият като резерва Станислав Костов нахлу в полето на  Левски и центрира прострелно. Айем Суда беше най-съобразителен и прати топката в мрежата на Йоргачевич.

До края на срещата играта се водеше предимно в центъра на терена. Гостите направиха плахи опити да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не съумяха да застрашат сериозно вратата на Макенджиев. В крайна сметка попадения не паднаха и Пирин се поздрави с трите точки.

Във временното класиране Левски е втори с 43 точки, като изостава на 7 от лидера Лудогорец. "Орлите" обаче са с мач по-малко. Пирин пък събра 22 пункта и вече е 10-и.