Милуол изхвърли шампиона от ФА Къп (видео)

Сензацията Линкълн отстрани елитния Бърнли
18.02.2017   |   20:24
Прочетена: 404   |
Коментари: 0

Още една голяма сензация украси последното издание на ФА Къп. След подвига на петодивизонния Линкълн Сити, дойде време и шампиона на Англия Лестър да приключи участието си в турнира. "Лисиците" отстъпиха с 0:1 пред третодивизионния Милуол  в 5-ия кръг от най-стария футболен турнир.

Единственото попадение в мача бе дело на Шон Къмингс в 90-ата минута. Милуол игра с човек по-малко от 52-ата минута, когато червен картон получи Джейк Купър. След срещата щастливите фенове на домакините нахлуха на терена и опитаха да атакуват тези на Лестър. Само намесата на полицията предотврати сериозни сбълъсъци.

Линкълн Сити поднесе поредната бомба за Купата на Англия. Петодивизионният! отбор изхвърли от турнира елитния Бърнли, след като го победи като гост с 1:0. След успеха Линкълн се класира за 1/4-финалите за първи път в 103-годишната си история.

Шон Рагет беше точен с глава минута преди края на редовното време. Линкълн е първият тим от Футболната лига на Англия, който стига до четвъртфинал във ФА Къп от Втората световна война насам.

В 89-ата минута при поредния ъглов удар за Линкълн Шон Рагет се извиси при далечната греда и стреля много добре в близкия горен ъгъл. Вратарят изби топката, но още в реално време се видя, че го прави зад голлинията. Технологията впоследствие потвърди редовността на попадението.

Втородивизионният Хъдърсфийлд измъкна 0:0 като домакин на Манчестър Сити в среща от 5-ия кръг на ФА Къп. С равенството тимът от Чемпиъншип прекъсна серията от четири поредни победи на "гражданите" във всички турнири.

Очаквано мениджърът на гостите Хосеп Гуардиола заложи в стартовия състав на играчи, които получават по-рядко шансове за изява. Въпреки това тимът му изглеждаше достатъчно силен, като потвърждение за това е, че атаката беше водена от Серхио Агуеро и Нолито.

Именно те двамата имаха най-добрите възможности за гол в мача, които обаче бяха пропилени. В крайна сметка двата тима не съумяха да реализират попадения и оставиха развръзката за преиграването на "Етихад".