Локо с щастлива победа в Стара Загора (видео)

Умарбаев донесе успеха над Верея с гол в добавеното време
20.02.2017   |   19:20
Прочетена: 1994   |
Коментари: 9

Локомотив спечели щастливо победа в първия си мач след подновяването на първенството. С гол на Умарбаев във 2-ата минута на добавеното време черно-белите се наложиха над Верея в Стара Загора с 1:0 и се изкачиха на 4-то място в класирането. Мачът не блестеше с особено качество, но пловдивчани бяха значително по-стойностният тим и заслужено се поздравиха с успеха, макар и в самия край.

Проблемите за наставника на Локо Едуард Ераносян започнаха още на загрявката, когато основният защитник Кирил Котев се контузи и бе заменен от Димитър Везалов. Той обаче се справи с инфарктната ситуация и изкара почти без грешка двубоя. Черно-белите влязоха значително по-добре в мача и създадоха 4 чисти положения през първата част. Слабост при завършващият удар и едно блестящо спасяване на вратаря на домакините Иван Караджов запазиха двете нули на почивката. За цяло първо полувреме заралии създодоха само едно чисто положение, при коено Владимир Зафиров стреля от близо, но застаналият на голлинията Иван Горанов изби.
Първата опасност пред Караджов бе още в 8-ата минута, когато Мартин Камбуров намери в малкия пеналт Веселин Марчев, но ударът му от малък ъгъл мина на сантиметри от десния дирек.  Малко след това Марчев излезе сам срещу Караджов и би встрани, което вбеси капитанът Камбуров и се наложи от пейката Ераносян да охлажда страстите. В 34-ата минута Дани Кики, Марчев и Камбуров излязоха сами срещу Зафиров и вратаря Караджов. Триото обаче се оплете в пасове и никой не пое отговорност да нанесе голов удар. Локо пропусна идеална възможност в 41-та минута. Тогава черно-белите разиграха отлична триходова акция, при която Бакалов центрира към Марчев, който върна с пета към Дани Кики. Кики стреля, но вратарят успя да избие в гредата.

След почивката качеството на игра значително падна. Домакините се окопаха около Иван Караджов и разчитаха само на контри. Кики бе ударен лошо в главата и това доведе до смяната му с Парвиз Умарбаев, който се оказа печелившият коз на Ераносян. В 62-та минута Еуженио центрира отдясно, Елиаш отклони с глава в мрежата, но реферът правилно отмени гола заради засада. В 79-та минута Димо Бакалов се озова на удобна позиция и отправи удар с левия крак, но топката мина покрай страничната греда. Когато нещата вървяха към ялово реми, Камбуров центрира отляво и Умарбаев с глава прониза мрежата за заслужената победа на Локо.

Верея - Локомотив (Пловдив) 0:1

0:1 Умарбаев 90

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Запрянов, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев, 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов (78Керкар), 14. Георги Андонов, 18. Янислав Иванов (70Домовчийски), 10. Елиаш (к), 25. Георги Ангелов , 4. Селим бен Дежмиа
Резерви: 1. Пламен Колев, 17. Валери Домовчийски, 71. Емре Емин, 33. Мирослав Енчев, 26. Селим Керкар
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 4. Стефан Йевтоски (76Велковски), 17. Ванчо Траянов ,  9. Дани Кики (69Умарбаев), 11. Мартин Камбуров (к) , 27. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев (85Мартинович )
Резерви: 1. Илко Пиргов, 90. Гилерме да Соуса, 15. Димитър Везалов, 24. Роберт Петров, 19. Димитър Велковски, 77. Дино Мартинович, 39. Парвиз Умарбаев
Треньор: Едуард Ераносян

Съдия: Драгомир Драганов