Драма! Холандия обърна Мексико за 2 минути в края

Лалетата на четвъртфинал на световното след инфарктно 2:1

Холандия и Мексико разиграха поредната драма на световното в Бразилия. Ацтеките бяха само на 2 минути от първото си класиране за четвъртфинал в последните 6 световни първенства, но вместо тях там ще играе Холандия. Лалетата успяха да обърнат мексиканците с 2:1 с голове в 88-та и 90 та минута и спряха устрема на един от най-балансираните и организирани тимове в първата фаза на шампионата. Двата тима изиграха здрав мач, въпреки жегата във Форталеза. Преди почивката ацтеките действаха прибрано и организирано в половината си, с ясната мисъл, че оставят ли пространства на бързите Робен и Ван Перси - става страшно. В същото време опитваха светкавични изненадващи атаки с едно докосване. До почивката нямаше много положения, а взаимното дебнене и предпазливостта надделяваха над смелостта, бързината и въображението. Всичко се промени през второто полувреме. В 48-та минута Дос Сантос вкара страхотен гол с шут с левачката от 25 метра и мачът влезе в съвсем различно русло. Попадението отвърза краката на холандците и те започнаха да нападат бясно. В 57-та минута Де Врай пропусна стопроцентово положение. Той засече буквално от два метра, но топката полетя право в главата на вратаря Очоа, след което се удари в гредата. Стражът на Мексико и в този мач бе блестящ, но трябваше да капитулира в 88-та минута. Тогава резервата Хунтелаар свали с глава една топка след корнер и непокрития Снайдер със страхотен шут прониза долния десен ъгъл. Вместо да чакат продълженията лалетата решиха да довършат противника. Робен бе спънат в пеналта от Маркес, след като надбяга двама бранители с поредния си неудържим рейд. Реферът посочи бялата точка, а Хунтелаар не трепна - 2:1 за Холандия.