ВК Строител изпусна Черно море за Купата

21.02.2017   |   20:03
Прочетена: 642   |
Коментари: 0

Новосъздаденият пловдивски волейболен клуб Строител пропусна да грабне сензационна победа срещу елитния Черно море във втория кръг на турнира за Купата на България. Пред 450 зрители в зала Строител варненци успяха много трудно да изтръгнат успеха срещу третодивизионния тим на домакините с 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:21, 15:8). Гостите започнаха силно, като поведоха със 7:1, а при първото техническо прекъсване авансът им бе 8:2. При втората техническа пауза черноморци водеха с 16:6. Домакините се посъвзеха след това, но авансът на Черно море бе много сериозен и варненци поведоха след 25:18. Във втория гейм отборът на Строител бе доста по-равностоен съперник на Черно море, като водеше при двете технически прекъсвания с по една точка. Решителният си удар в гейма играчите на домакините направиха при 20:16, което принуди треньорът на варненци Юли Тупанков да ползва прекъсване. Отборът на Строител обаче удържа преднината си и изравни след 25:20. В третия гейм Черно море имаше преднина (17:15), но отборът на Строител успя да стопи пасива си, да поведе с 23:21 и да достигне до 25:23 и 2:1 гейма.

Варненци реагираха мигновено и в четвъртата част не изпуснаха инициативата, за да достигнат до тайбрек. В него Черно море дръпна с 6:1, като този аванс се оказа достатъчен за крайния успех, дошъл след 15:8. "Не си повярвахме, че можем да победим", коментира малко след края на двубоя играещият президент на Строител Мартин Палийски, който тази сутрин стана баща.