Берое и съдия-връзкар разгромиха Дунав (видео)

17.02.2017   |   19:54
Прочетена: 501   |
Коментари: 1

След безобразно съдийство на Никола Попов Берое разби Дунав с 4:0 на стадион "Лудогорец Арена" в първия мач от пролетния дял на първенството. Попов, който е брутално протежиран от баща си Антон Попов - изпълнителен директор на БФС тотално опорочи двубоя. Той пусна първия гол на гостите след игра с ръка, а след това изгони с доста спорен червен картон Милчев от домакините. Старозагорци заслужено стигнаха до успеха с две попадения на новото попълнение Антон Карачанаков и по едно на Жуниор Мапуку и на дебютиралия финландец Виле Салмикиви.

Успехът на Берое обаче бе силно подпомогнат от съдията в мача Никола Попов. Реферът не свири фаул на Жуниор Мапуку за игра с ръка при първото попадение на гостите, а след това отсъди пресилен фаул и показа червен картон на Михаил Милчев.

Мапуку и Карачанаков бяха най-добри на терена и развинтиха играчите на Веселин Великов.

Берое поведе още във втората минута, когато Мапуку изведе Карачанаков, а бързоногият футболист изпревари отбраната и реализира сам срещу Луков.

Всичко бе решено в началото на второто полувреме. Реферът изгони Милчев за спорно нарушение срещу откъсващия се Мапуку, а Карачанаков изпълни фаула и отбеляза за 2:0. Още в следващата минута Охене намери в коридор Мапуку, който вкара за да оформи класически резултата.

До края на двубоя се разписа и друг нов играч - Виле Салмикиви, който бе изведен отново от Жуниор Мапуку.

Берое излиза на седмо място в класирането с 26 точки, като се доближи до последния отбор в първата шестица - Дунав, на само 2 точки.

Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите. Моля, спазвайте добрия тон.