18.02.2017   |   19:15
Прочетена: 435   |
Коментари: 1
Автор на снимката: Слави Калинов

Не можахме да влезем в мача. Вината е само моя, каза треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов след загубата от Берое в полуфинала за Купата по баскетбол. След като не сме играли вотивирано и концентрирано в защита, значи не съм си свършил работата както трябва. Поемам изцяло отговорността за загубата. Берое бе добре подготвен за този мач и ни притисна достатъчно, за да се огънем дотолкова, че нищо да не ни се получава. Тази липса на концентрация ни коства и тройката на Желев в края на първата четвърт със сирената, която още повече увеличи разликата. Нямаме друг избор, освен максимално бързо да забравим този мач и утре да се борим за победа в малия финал. Разочаровахме пловдивската публика и трябва да се реабилитираме. Не смятам, че отборът е прегрял. Нямаше го това напрежение от четвъртфинала, но бяхме напълно разконцентрирани. Казах на играчите да предложат битка в защита, а в нападение - да се забавляват и да играят освободено. За съжаление не се получи, каза още Асен Николов.