Арсенал спря приказката на Сътън

20.02.2017   |   23:59
Прочетена: 374   |
Коментари: 0

Приказката на храбрите аматьори от Сътън свърши. Момчетата от петодивизионния английски тим дадоха всичко от себе си, но отстъпиха на осминафиналите за ФА Къп от мултимилионната селекция на Арсенал с 0:2.  Домакините се държаха достойно, колкото им позволяваха силите, но значително отстъпваха по класа на английския гранд.

В 26-ата минута Лукас Перес се възползва от пас на Гранит Джака и опъна мрежата за 0:1. Испанецът надбяга защитата на домакините по лявото крило, напредна към пеналта и с левия крак стреля. Вратарят Уорнър проспа ситуацията и топката спря зад гърба му, но като известно оправдение може да му послужи и това, че беше заблуден от стоящия пред него Тио Уолкът.

После Уолкът можеше да покачи резултата, но шутът му премина на сантиметри от целта.
В 55-ата минута мълниеносна контра на Арсенал свари неподготвена защитата на аматьорите и Уолкът се реваншира за пропуските си, засичайки в мрежата центриране отляво за 0:2.

Голямо шоу направи резервният вратар Уейн Шоу. 45-годишният и близо 150-килограмов футболист седна на скамейката с няколко сандвича и стегче безалкохолни напитки, с които се подкрепяше най-спокойно по време на мача.

Скромният Сътън Юнайтед по пътя си до историческото първо участие в осминафиналите на турнира елиминира три отбора от по-горни дивизии. „Кехлибарено-шоколадовите“нашумяха с отстраняването на втородивизионния Лийдс, Челтнъм (Лига 2) и Уимбълдън (Лига 1). По този начин скромният тим от южното лондонско предградие си проби място в осминафиналите. На „Гендър Грийн Лейн“ще спечелят сериозни приходи от рекламни и телевизионни права покрай мача с „артилеристите“.