Академик ще играе за бронзовите медали СНИМКИ

18.02.2017   |   18:35
Прочетена: 297   |
Коментари: 1
Автор на снимката: Слави Калинов

Пловдивският Академик Бултекс 99 ще играе за брозовите медали в турнира за купата на България по баскетбол за мъже. Студентите загубиха полуфинала от Берое с 83 на 65 точки и утре в 16 часа ще срещнат загубилия във втория полуфинал между Лукойл Академик и Балкан, който е от 19 часа тази вечер. Отборът от Стара Загора надигра пловдивския тим и заслужено се поздрави с крайния успех. Академик така и не успя да влезе в мача и в нито един момент не водеше в резултата. Берое поведе с 6:0, но Димитров и Семпъл намалиха. Последваха доста грешки от страна и на двата отбора, но студентие трудно удържаха високите Гудул и Джоунс. Може би ключовият момент дойде в края на първата четвърт, когато домакините оставиха Желев на тройката и той не сгреши със сирената, увеличавайки разликата  на 9 точки. След това отборът на Асен Николов не можа да намери начин да се противопостави на силната игра на гостите, с изключение на последната четвърт, в която успя да стопи малко от преднината на Берое. В тази среща играта в защита на Академик Бултекс 99 не вървеше, както и стрелбата. Основният реализатор от тройката Шакир Смит успя само в 1 от 9 опита. Академик вкара 8 тройки, но повечето от тях бяха в последната четвърт, когато авансът на Берое беше на практика нестопяем. Иначе Джордан Семпъл отново записа дежурния си дабъл-дабъл с 20 точки и 11 борби, но те се оказаха крайно недостатъчни.

Академик Бултекс 99 – Берое 65:83 (11:20; 20:35; 15:18; 19:10)

Академик Бултекс 99: Белфийлд 2, Смит 9, Семпъл 20, Бачев 9, Димитров 10 (Сутулович 9, Ставрев, Ваклинов, Александров, Дафинов 3, Нанев, Михайлов 3)

Берое: Рос 12, Николов 4, Гудул 16, Гибсън 13, Джоунс 13 (Тенчев 2, Тодоров 8, Тешия 5, Желев 9, Алексиев 1, Раднев)